Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası

1. Adore Oyuncak ve Eğitim Araçları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi bundan sonra kısaca Adore Oyuncak olarak adlandırılacaktır. www.adoreoyuncak.com kısaca Web Sitesi olarak adlandırılacaktır.

2. Web Sitesinde yer alan her türlü görsel, metin, video vb. materyaller Adore Oyuncak’a aittir. Web Sitesinde yalnızca hukuka uygun amaçlarla işlem yapılabilir. Müşterilerin, site dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her müşteri/ziyaretçi, Adore Oyuncak ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, Web Sitesi dâhilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Adore Oyuncak ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Adore Oyuncak, ziyaretçilerin işbu sözleşme hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak site üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3. Web Sitesini ziyaret edenler ve bu site üzerinden alışveriş yapanlar Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası’nı, Garanti ve İade Şartları’nı ve Satış Sözleşmesi’ni kabul etmiş sayılırlar.

4. Web Sitesine üye ve müşterilerin e-posta adresleri ve diğer kişisel bilgileri, hiçbir nedenle, hiçbir kuruma açıklanmaz, satılmaz ve paylaşılmaz. Web Sitesi üye ve müşterilerinin e-posta adresleri, kendileri ile haberleşmek, periyodik duyuru ve tanıtımlar yapmak amacıyla saklanır. E-mail adresi ve sair iletişim bilgilerini Adore Oyuncak ile paylaşan müşteriler, reklam, duyuru ve sair amaçlarla kendilerine e-posta, mektup vs. gönderilmesine peşinen muvafakat etmiş sayılırlar. Web Sitesinden alışveriş yapan müşterilerin adres ve telefon bilgileri sadece anlaşmalı olunan kargo şirketlerine bildirilir.

5. Web Sitesinde alışveriş ve site kullanım bilgilerini takip etmek amacı haricinde hiçbir gerekçe ile kullanıcıların site içindeki hareketleri izlenmez, kullanıcıların makinelerine izleme amaçlı herhangi bir dosya vs. gönderilmez; sitede bilgi amaçlı verilen bağlantılarla gidilen sitelerin güvenilirliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez.

6. Adore Oyuncak, Web Sitesinde sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman değiştirebilme; işbu içerikleri Web Sitesini kullananlar da dâhil olmak üzere, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Adore Oyuncak bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir.

7. Sisteme girilen tüm bilgilere sadece üyelerin kendisi ulaşabilir ve bunları sadece kendileri değiştirebilir. Bir başka üyenin, diğer üyelerle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Siteye üye olurken belirlenen şifrenin gizliliği tamamıyla üyeye aittir. Üyelerin şifrelerinin gizliliği konusunda maksimum özeni göstermeleri gerekir. (Şifre 3. Kişilerle paylaşılmamalı, e-posta aracılığıyla gönderilmemeli, belirli aralıklarla değiştirilmeli, sadece rakam veya sadece harften oluşmamalı, büyük-küçük harf ve rakamlar bir arada kullanılmalı, isim-doğum tarihi gibi kolay tahmin edilebilir olmamalı, vb.)

8. Web Sitesi sunucularında kredi kartı bilgileri 128 bit şifrelenerek saklanır, Adore Oyuncak ve ilgili banka çalışanları dâhil hiç kimse kullanıcıların kredi kartı bilgilerini göremez. Kredi Kartı bilgileri ilgili bankaya en yüksek güvenlik prosedürü dâhilinde, 128 bit şifreleme ile iletilir.

Güvenli Alışveriş

1. www.adoreoyuncak.com’da dünya standartlarında 128 bit SSL (Secure Socets Layer) sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem, kredi kartı ödeme bilgilerinin 3. kişi ve/veya tüzel kişiler tarafından elde edilmesini engellemektedir. Tarayıcının adres bölümünde yazan "http://" bölümünün "https://" olarak görünmesi güvenli bölgede olunduğuna işaret eder. Bu bölümlerde verilen bilgiler 128 bit SSL sistemiyle şifrelenerek yerine ulaştırılır. Kredi kartı bilgileri banka personeli tarafından da kesinlikle görüntülenemez.

2. İnternetten kredi kartıyla alışveriş yapmak için kredi kartının arkasında yazan CVC2 numarası gerekir. Bu numara kredi kartının arkasında yazan numaranın son 3 rakamıdır.